harta site: Organizare >>> Taxe şi Impozite

Organigramă Urbanism Starea Civilă Asistenţă Socială Achiziţii Publice Taxe şi Impozite Registru Agricol

Încasarea de taxe şi impozite se poate face în numerar şi la ghişeele CEC BANK

Ministerul Afacerilor Interne vine în întâmpinarea contribuabililor, persoane fizice, prin extinderea modalităţilor de plată, făcând posibilă şi încasarea de taxe şi impozite în numerar la ghişeele CEC Bank.

CEC Bank a lansat o facilitate prin care persoanele fizice pot plăti gratuit impozite, contribuţii, taxe şi alte venituri către bugetul de stat, bugetele locale şi alte bugete. Plăţile pot fi efectuate în nume propriu sau în numele altor persoane fizice plătitoare - caz în care se vor prezenta datele de identificare ale acestora. Operaţiunile de plată se pot efectua atât prin ordin de plată intrabancar, în unităţile CEC Bank, cât şi prin serviciul de Internet Banking al Băncii. O aplicaţie informatică specializată se poate descărca gratuit de la adresa de internet www.mfinante.ro. Mai multe detalii pot fi obţinute în orice unitate CEC Bank, apelând gratuit Serviciul suport clienţi la numărul de telefon 0.800.800.848 sau accesând site-ul de Internet al Băncii, www.cec.ro.

_______________________________________

Plata taxelor şi a impozitelor se poate face şi online doar pentru instituţiile publice care sunt înrolate în sistemul "Ghişeul.ro". Lista instituţiilor înrolate se actualizează constant. (vezi aici: lista instituţii înrolate)
>>> Plătește online impozite şi taxe
p1-  admin, 19-06-2018